Politické dianie

Prečo som sa pridala k „fašistom“?

Od 5. decembra 2019 21 júna, 2022 No Comments

Nie je to tak dávno, čo som na Kotlebu a jeho Ľudovú stranu Naše Slovensko politicky útočila. Áno, priznávam otvorene, že pod tou mediálnou liberálnou mašinériou a ich účelovým označovaním slovom „fašisti“ sa tomu nedalo veľmi zabrániť. Do hĺbky som nikdy nešla, asi ako mnohí čitatelia či diváci. Útoky boli predsa z každej strany. No programovo sme sa vo veľa veciach zhodovali, ako aj v mnohých názoroch na aktuálne dianie na Slovensku. Hlavne sme všetci vedeli, v akom stave sa Slovenská republika nachádza – zdravotníctvo, školstvo, financie, sociálne veci, korupcia, atď. Po rôznych mediálnych výzvach predstaviteľov opozície človek začal uvažovať, čo bude s našou republikou ďalej. Odísť do zahraničia by bolo asi najjednoduchším riešením. Ale keď už vstúpite do politického rybníka, tak musíte si hľadať aj politických partnerov. Začali teda rokovania so stranami, hlavne tými menšími programovo a hodnotovo blízkymi, pretože veľká ryba sa predsa s tou malou baviť nebude. Vydarili sa rokovania s KDŽP – Aliancia za Slovensko, pridalo sa Doma dobre a zistila som, že v rokovaniach je aj Priama demokracia. To už sa niečo malé stalo niečím viac významným. Odvaha osloviť Kotlebu – Ľudovú stranu Naše Slovensko nabrala na intenzite, keďže do úvahy pripadala asi ako jediná. Samozrejme možná nálepka „fašista“ bola červenou kontrolkou.

Začala som sa preto viac zaujímať o to, ako bola koncipovaná žaloba zo strany generálneho prokurátora a či je teda strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko stranou demokratickou alebo fašistickou. Viac sa dozviete aj Vy priamo z rozsudku Najvyššieho súdu SR.

Vnímam to tak, že nie sú to fašisti, ale vlastenci. Uvediem stručnú definíciu vlastenectva, lebo mnohí to nedokážu odlíšiť od fašizmu. Vlastenectvo alebo patriotizmus je láska a oddanosť k vlasti, hrdosť na jej minulosť a prítomnosť, úsilie chrániť záujmy vlasti. Vlastenec je človek, ktorý cíti národnú hrdosť. Prejavom vlastenectva je napríklad spievanie štátnej hymny. Výrazná väčšina obyvateľov Slovenska sú vlastenci, tak ich netreba označovať slovom „fašisti“.

V memorande o spolupráci sme sa všetky strany zaviazali, že budeme rešpektovať demokratický charakter štátu. Preto strany memoranda nie je možné označovať za fašistov, aj keď v politickom boji bude práve toto slovo najčastejšie používané zo strany našich politických súperov.

Prítomnosť demokracie garantuje neprítomnosť fašizmu. Fašizmus je totalitný režim, v ktorom sú potláčané základné ľudské práva a slobody. Základné ľudské práva a slobody sú zakotvené v našej ústave!

Ďakujem strane ĽSNS a Marianovi Kotlebovi, že nám ponúkol túto možnosť spolupráce. Pri všetkých rokovaniach sa predstavitelia ĽSNS ku všetkým správali maximálne seriózne, korektne a iniciovali aj spoločný postup pri vytváraní volebného programu. Je úžasne, že sme sa dokázali spojiť pre Slovensko a urobíme všetko preto, aby sme v parlamentných voľbách zvíťazili, zachovali konzervatívny charakter Slovenska a nedovolili šíreniu liberálnych hodnôt, najmä tých zvrátených.

Rešpektujme prosím všetci rozsudok Najvyššieho súdu SR.