Médiá

Vorobelovej recept pre vládnych politikov: Demisia, nahlásenie sa na polícii a psychiater!

Od 3. mája 2022 21 júna, 2022 No Comments

Nová poslankyňa NR SR Slavěna Vorobelová upozorňuje, že odstrihnutie sa od ruského plynu by mohlo mať pre Slovensko vážne následky, ktoré by podľa nej zaplatili občania. Ten, kto spochybňuje význam ruského plynu pre Slovensko by sa mal podľa nej hlásiť na psychiatrii a to vrátane vládnych politikov a prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Vorobelová v parlamente nahradila Mariána Kotlebu a stala sa nezaradenou poslankyňou. Pripomíname, že redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

„Cca 86% zemného plynu spotrebovaného u nás pochádza z Ruska. Tých zvyšných zopár % tiež môže byť z prevažnej časti sprostredkovaný ruský plyn, ale to je bezpredmetné. Teda zjednodušene, ale pravdivo a logicky povedané, sme absolútne závislí od dodávok lacného zemného plynu z Ruska. Kto toto spochybňuje, tak nech sa objedná u odborníka v oblasti psychiatrie, a čo sa týka najvyšších predstaviteľov štátnej moci ako Heger, Čaputová, Matovič či Sulík – najprv nech podajú demisiu, potom nahlásiť sa na polícii a následne u odborníka,“ tvrdí politička v blogu na webe pravda.sk.

Platiť za rozhodnutia vlády vraj bude občan

Vorobelová pri tom upozorňuje, že rozhodnutie Poľska a Bulharska neplatiť Rusku za plyn v rubľoch malo pre občanov týchto krajín vážne následky: „Podľa vymenovaných figúrok, ktoré dnes bohužiaľ robia za Slovensko a slovenský národ kľúčové rozhodnutia, sa môžeme a aj by sme sa právom mali obávať, že podobný scenár ako sa udial v Poľsku a Bulharsku čaká aj našu republiku. Pretože taký pseudopremiér Heger sa nie raz nechal počuť, že Slovensko sa musí okamžite odstrihnúť od ruského plynu, aj ropy a všetkého ostatného.“

Slovensko sa nemôže nechať vtiahnuť do západného bahniska, v ktorom sa utopí západný civilizačný model bezbrehého a dekadentného liberalizmu, globalizmu a multikulturalizmu.

Nová poslankyňa NR SR Slavěna Vorobelová.

Je pri tom častým argumentom opozície, že takéto rozhodnutia nebudú mať dopad na samotnú vládu, ale na bežného občana. „Trpieť budú prioritne a najviac bežní občania, ktorí už dnes beztak ledva vedia zo svojej výplaty prežiť. Na hranici chudoby žije na Slovensku čoraz viac ľudí. A situácia sa bude čím ďalej, tým viac zhoršovať,“ podotýka Vorobelová.

Nejednotná Únia?

Nová posila parlamentu sa nikdy netajila odmeraným vzťahom k Európskej únii a aj v tejto situácii k téme dodávok ruského plynu pripomína, že EÚ v tejto otázke ani náhodou nie je jednotná a niektoré štáty sa prezentujú správaním, ktoré považuje za racionálne.

Nová poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Slavěna Vorobelová skladá poslanecký sľub počas rokovania 65. schôdze parlamentu 26. apríla 2022 v Bratislave. – Foto: tasr

„Aj by som nejako okomentovala to zbesilé bliakanie a vrešťanie Hegera o zjednotení EÚ a posilnení súdržnosti, ale mne už je tohto človeka pomaly aj ľúto. Veď on potrebuje odbornú pomoc. Európska únia sa nezjednotila, ale prežíva svoju klinickú smrť. Jednotlivé štáty už začali konať autonómne a pristupujú na podmienky Ruskej federácie, akceptujú ju ako svojho spoľahlivého obchodného partnera, uznávajú ju ako globálnu veľmoc, centrum moci a v neposlednom rade aj ako jedného z kľúčových globálnych prediktorov novej éry ľudstva. Slovensko sa nemôže nechať vtiahnuť do západného bahniska, v ktorom sa utopí západný civilizačný model bezbrehého a dekadentného liberalizmu, globalizmu a multikulturalizmu,“ uzavrela.

Zdroj: https://ereport.sk/vorobelovej-recept-pre-vladnych-politikov-demisia-nahlasenie-sa-na-policii-a-psychiater/