https://www1.teraz.sk/usercontent/photos/3/c/8/4-3c897ff9c5b7dd7e8c9a6c673985ff505fbafddb.jpg
Autor TASR
26. apríla 2022 16:17

Bratislava 26. apríla (TASR) – Nová poslankyňa Národnej rady (NR) SR Slavěna Vorobelová zatiaľ plánuje pôsobiť ako nezaradená poslankyňa. Pre TASR tiež uviedla, že nebude súčasťou klubu ĽSNS. V utorok zložila poslanecký sľub, mandát si uplatnila po odchode šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu z parlamentu.

„Nebudem súčasťou klubu ĽSNS. Klub v minulosti opustili viacerí členovia ĽSNS, ale aj ďalší poslanci a zároveň padlo rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, čím klub ĽSNS zanikol,“ priblížila pre TASR Vorobelová.

Poslankyňa zdôraznila, že nikdy nebola členkou ĽSNS a ani takúto ponuku nedostala. „Momentálne plánujem pôsobiť ako nezaradená poslankyňa,“ dodala.

Kotlebovi zanikol mandát poslanca v dôsledku odsúdenia za úmyselný trestný čin. Najvyšší súd SR ho odsúdil v kauze rozdávania šekov v hodnote 1488 eur na podmienečný šesťmesačný trest odňatia slobody s jedenapolročnou skúšobnou dobou. Odchodom Kotlebu z NR SR zanikol poslanecký klub ĽSNS, keďže počet členov klubu klesol na sedem. Klub poslancov musí mať podľa rokovacieho poriadku NR SR najmenej osem členov.

Zdroj: https://www.teraz.sk/slovensko/slavena-vorobelova-planuje-posobit/629136-clanok.html