Médiá

Náhradníčka za Kotlebu: Nebudem súčasťou klubu ĽSNS! Plánujem pôsobiť ako nezaradená

Od 26. apríla 2022 21 júna, 2022 No Comments
https://en76hjgjfk4.exactdn.com/wp-content/uploads/2022/04/HLAVN-FOTO-2022-04-26T163634.687-740x382.jpg?strip=all&lossy=1&webp=85&ssl=1

Nová poslankyňa Národnej rady (NR) SR Slavěna Vorobelová zatiaľ plánuje pôsobiť ako nezaradená poslankyňa. Pre TASR tiež uviedla, že nebude súčasťou klubu ĽSNS. V utorok zložila poslanecký sľub, mandát si uplatnila po odchode šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu z parlamentu.

„Nebudem súčasťou klubu ĽSNS. Klub v minulosti opustili viacerí členovia ĽSNS, ale aj ďalší poslanci a zároveň padlo rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, čím klub ĽSNS zanikol,“ priblížila pre TASR Vorobelová.

Poslankyňa zdôraznila, že nikdy nebola členkou ĽSNS a ani takúto ponuku nedostala. „Momentálne plánujem pôsobiť ako nezaradená poslankyňa,“ dodala.

Kotlebovi zanikol mandát poslanca v dôsledku odsúdenia za úmyselný trestný čin. Najvyšší súd SR ho odsúdil v kauze rozdávania šekov v hodnote 1488 eur na podmienečný šesťmesačný trest odňatia slobody s jedenapolročnou skúšobnou dobou. Odchodom Kotlebu z NR SR zanikol poslanecký klub ĽSNS, keďže počet členov klubu klesol na sedem. Klub poslancov musí mať podľa rokovacieho poriadku NR SR najmenej osem členov.

Zdroj: https://ereport.sk/nahradnicka-za-kotlebu-nebudem-sucastou-klubu-lsns-planujem-posobit-ako-nezaradena/